اطلاعات ربات های وقت سفارت آمریکا

ربات رزرو وقت سفارت آمریکا

ربات وقت سفارت آمریکا یک برنامه کامپیوتری است که در فواصل مشخص تقویم وب‌سایت سفارت آمریکا را با استفاده از ترکیبی از اکانت‌های فیک و واقعی در فواصل مشخص چک می‌کند وقت‌های سفارت‌های اصلی آمریکا برای ایرانیان در دقیقه‌های با مضرب پنج آزاد می‌شود؛ مثلاً ساعت یک و پنج دقیقه، ساعت یک و ده دقیقه ساعت یک و پانزده دقیقه و….  تکرار خوانش ربات‌های قوی معمولاً هر ثانیه در دقیقه مضرب ۵ انجام می‌شود.

شرکت های رزرو وقت سفارت آمریکا

در این میان دو گروه از صاحبان ربات با دو مدل درآمدی متفاوت اقدام به جذب مشتری می‌کنند.

گروه اول واقعاً می‌توانند وقت نزدیک بگیرند و هزینه‌ها را بعد از انجام کار دریافت می‌کنند. نکته جالب اینکه این گونه ربات‌ها معمولاً هیچ‌گونه وب‌سایتی ندارند و سفارشات خود را از طریق آیدی تلگرام و یا واتس‌اپ دریافت می‌کنند.

گروه دوم شرکت‌های معتبر و مشهور که منبع درآمدشان خدمات غیر ربات است و معمولاً هزینه را قبل از انجام کار دریافت می‌کنند و چون خدمات ربات و رزرو وقت فعالیت استراتژیکشان نیست، غالباً به علت عدم توجه کافی به کیفیت کار ربات در انجام رزرو وقت های نزدیک ناموفق‌اند.

مثلاً بسیاری ازاین‌دست شرکت‌ها پول از مشتری می‌گیرند و پس از آن یک‌وقت دور برای مشتری رزرو می‌کنند و سرانجام نمی‌توانند وقت نزدیک را بگیرند و نهایتاً پول مشتری را پس نمی‌دهند و یا انقدر فرایند بازگردانی پول را پیچیده میکنند که مشتری از درخواست خود صرف نظر کند.

شرکت‌هایی هم هستند که به‌جای آنکه با ربات وقت را جابجا کنند از طریق درخواست اکسپدایت داخل اکانت، درخواست اکسپدایت می‌فرستند و ممکن است به طور شانسی با درخواست اکسپدایت آنها موافقت شود.

نرم افزارهای رایگان رزرو سفارت امریکا

هیچ گربه ای محض رضای خدا موش نمیگیره!

If something is free, you’re the product

Richard Serra, 1973

ربات ها برای عملکرد بهتر نیاز به اکانت های واقعی بیشتری دارند تا صفحات را با شتاب بیشتری رفرش کنند. وقتی اطلاعات اکانت خود را وارد این نرم افزارها می کنید، مالک آن نرم افزار بدون اطلاع شما از آن اکانت شما استفاده میکند و وقت سفارت را برای مشتریان خاص خود رزرو می کند. هیچ چیز مجانی نیست!

هزینه‌های ربات‌ها

عمده تقاضا برای وقت نزدیک سفارت آمریکا مربوط به بازه زمانی ابتدایی آپریل تا انتهای و اوگست است که در این بازه تقاضا به اوج می‌رسد و قیمت بات های رزرو وقت سفارت آمریکا به حداکثر افزایش می‌یابد ولی از ابتدای سپتامبر تا انتهای مارچ قیمت‌ها شکسته می‌شود

اکانت‌های دونفره یا چندنفره

اگر بیش از یک نفر بخواهد داخل یک اکانت تعریف شود به آن اکانت دونفره یا چند نفر می‌گویند

مثلاً زن یا شوهر که به طور هم‌زمان میخواهند در سفارت حاضر شوند، اگر اسم هر دوی آن داخل یک اکانت تعریف شود به آن اکانت دونفره می‌گویند.

همین‌طور اگر اعضای یک خانواده یا یک تیم والیبال اسامی‌شان داخل یک اکانت به‌صورت گروهی تعریف گردد.

اما اگر زن‌وشوهری بخواهند اکانت‌های مجزا با نام کاربری و رمز عبور مجزا بسازند و در هر کدام از اکانت ها فقط اسم خودشان را تعریف کنند به هر یک از اکانت‌ها اکانت‌های تک‌نفره گفته می‌شود.

به علت مسائل فنی نرم‌افزاری ربات‌ها نمی‌توانند برای اکانت‌های بیش از یک نفر وقت را رزرو کنند.

ربات‌هایی که بعد از انجام کار هزینه را دریافت می‌کنند چطور به مشتری اعتماد می‌کنند؟

در بسیاری مواقع زمانی که وقت سفارت شما توسط ربات رزرو می‌شود بلافاصله نام کاربری و رمز ورود به اکانت شما هم تغییر پیدا می‌کند؛ بنابراین کلاینت آن ربات نمی‌تواند از طریق فورگت پسورد اکانت خود را بازیابی کند. پس از پرداخت وجه به ربات مجدداً نام کاربری مشتری به حالت قبلی باز می‌گردد و مشتری می‌تواند در اکانت خود لاگین کند. 

زمانی که با یک ربات می‌خواهید وقت سفارتتان را به زمان نزدیک‌ترین منتقل کنید باید شروع و پایان بازه مدنظرتان را برای ربات مشخص کنید. همچنین Break Days که حداقل روزهای ممکن برای آماده‌سازی شما جهت حضور در سفارت است؛ مثلاً اگر Break Days شما پنج‌روز باشد و وقتی برای ۶ روز دیگر باز شود ربات برای شما وقت را رزرو می‌کند؛ اما اگر وقتی برای چهار روز دیگر باز شود ربات برای شما نمی‌تواند آن وقت را رزرو کند.

نسبت معکوس بین مقدار Break Days شما با احتمال رزرو وقت وجود دارد هرچه Break Days بلندتر باشد، احتمال رزرو وقت شما پایین می‌آید.

اما احتمال رزرو وقت سفارت شما توسط یک ربات با طول بازه زمانی اعلام شده شما همبستگی مستقیم دارد هر چه بازه شما بزرگ‌تر باشد احتمال رزرو وقت برای شما بیشتر است

نقش بات رزرو وقت سفارت آمریکا در بحران وقت سفارت:

عده‌ای معتقدند که وجود ربات‌ها برای رزرو وقت سفارت باعث بی‌عدالتی شده و اشخاص پول‌دار برای رزرو وقت سفارت در اولویت قرار می‌گیرند. اما صاحبان بات‌ها ادعا می‌کند که بحران کمبود وقت سفارت هیچ ارتباطی با وجود ربات ندارد کمااینکه اگر همه ربات‌ها از فردا صبح‌کار نکنند مشکل کمبود وقت سفارت همچنان باقی است چرا که در زمان‌های پیک تقاضا بیش از ۲۰ هزار نفر دانشجو به دنبال ۱۰۰  وقت خالی سفارت هستند و همچنان این بحران وجود خواهد داشت.

تنها تفاوتی که ایجاد می‌شود این است که اشخاص به‌جای اینکه پول به رو باید بپردازند باید ۲۴ ساعت شبانه‌روز تقویم وب سایت سفارت را چک کنند و در جستجوی وقت باشند و زندگی عادی خود را تعطیل کنند

اطلاعات ربات های وقت سفارت آمریکا